Wpływ social media na pozycjonowanie stron

Wszytko o Instagram, Facebook, Wordpress, Fotografii

Wpływ social media na pozycjonowanie stron

social media

Pozycjonowanie stron internetowych jest procesem złożonym.  Od pewnego czasu Google, Bing zmieniły taktykę i dla nich liczy się tylko rzetelne, „żywe” środowisko, pochodzenie linków.  Więc czym jest Facebook i Twitter w oczach takich gigantów?

Wszyscy dobrze wiemy, że Facebook i Twitter to dwie największe platformy społecznościowe na świecie. Ilość użytkowników liczymy w miliardach osób.

Ilość zaindeksowanych stron Facebooka daje nam do myślenia?

facebook site

facebook site

Sociale są bardzo dobrą pożywką dla SEO! Tętnią życiem, dlatego linki które się na nich znajdują są traktowane jako źródła wiarygodne.

Musimy jednak spełnić jeden warunek. Wszelkie wpisy powinny być udostępniane publicznie.

Często chroniąc nasz wizerunek, zawężamy nasze wpisy tylko do kręgu znajomych. Takie wpisy są chronione i nie są indeksowane. Nie mają one wpływu i wartości jeżeli chodzi o SEO.

Wiadomości i linki udostępniane na tym portalu przez osoby o większym autorytecie społecznym (osoby mające sporo znajomych, są obserwowane) uzyskują większą wartość w Bing.  Google traktuje to  jako sygnał i mogą się pojawić w „Topie” w tej wyszukiwarce.

Google i Bing biorą również pod uwagę ilość udostępnień naszych wpisów. Im większy ruch, zainteresowanie tym lepszy rating w wyszukiwarkach.
Bing bierze pod uwagę czy dany link został opublikowany zarówno na Twitter jak i na Facebook. Jeżeli tak się stanie zyskuje większe zaufanie i wartość.

Małpki @ i Haszki #!

Kolejna ciekawa kwestia tajemniczych znaczków? Ale po co nam to?

Odpowiedź bardzo prosta. Haszki (#) przypisują nam wpisy do tak zwanych kategorii i słów kluczowych. Często szukamy czegoś w wyszukiwarce Facebooka lub Twitta.

Dodając tajemnicze „krzaczki” w naszych wpisach świadomie przypisujemy je do danych kategorii co wiąże się z tym, że zamieszczamy nasze linki wielu miejscach.

Czy warto?

… warto!

Bartek Piasecki

Interesuje mnie wszytko co związane z SOCIAL MEDIA oraz platformą Worpress. Chętnie odpowiem na Wasze pytania związane z w/w tematyką. Jeżeli nie znajdziecie odpowiedzi na interesujące Was pytania napiszcie do mnie maila bortysz(małpa)gmail.com

 

Komentarze i opinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.