Skóra naturalna – Hurtownia

Wszytko o Instagram, Facebook, Wordpress, Fotografii

Skóra naturalna – Hurtownia

skóra naturalna

Już dziesiątki tysięcy lat temu nasi dalecy przodkowie potrzebowali ubrań aby ochronić się przed chłodem, mrozem i wiatrem.

Niestety nie wynaleźli jeszcze tkanin przez co mieli bardzo ograniczone możliwości wytwarzania ubrań. Odkryli jednak, że skóra lub futro z upolowanego zwierzęcia idealnie może się nadawać na okrycie wierzchnie. Od tamtego czasu skóra naturalna zyskiwała coraz większe grono fanów oraz zyskiwała coraz bardziej na wartości. Obecnie koszt porządnej kurtki czy płaszcza ze skóry naturalnej może stanowić mały majątek.

Na początku noszenie skóry było jedynym możliwym sposobem osłonięcia się od niesprzyjających warunków pogodowych. Nie było innych materiałów więc ludzie zmuszeni byli do korzystania z tego co daje im matka natura. Z czasem gdy rodziły się coraz to nowe wynalazki i w końcu odkryto tkaninę skóra naturalna powinna teoretycznie odejść do lamusa. I stało się tak w wielu częściach ówczesnego świata, jednak wiele osób nadal posiadało prosty skórzany pas. Skóra była również używana do tworzenia obuwia czy pasków. Skóra naturalna „przeżywała” lepsze i gorsze momenty w swojej historii. Obecnie jest to materiał bardzo ceniony i drogi, a odzież i dodatki z niej wykonane osiągają w sklepach astronomiczne ceny. Jeśli ktoś umie lub zna krawcową, która będzie w stanie wykonać coś ze skóry naturalnej to warto wybrać się do sklepu i zakupić odpowiedni kawałek na tę rzecz, którą chcemy sobie zrobić. Należy jednak pamiętać, że materiał ten nie należy do najłatwiejszych do obróbki przez co bez odpowiedniego sprzętu i przede wszystkim długoletniego doświadczenia lepiej nie zabierać się za samodzielne przekształcanie skóry naturalnej w wymarzoną kurtkę. Z drugiej jednak strony w jaki sposób zdobyć doświadczenie nie próbując? Możesz na próbę kupić nieduży kawałek skóry naturalnej, taki żeby dało się coś z niego zrobić, ale również taki, którego zmarnowanie nie nadwyręży Twojego budżetu domowego.

Obecnie skóra jest dosyć popularnym materiałem szczególnie jeśli chodzi o produkcję torebek, pasków, portfeli i innych dodatków. Ceny takich rzeczy są dużo wyższe niż ceny analogicznych produktów, ale wykonanych z innych surowców. Cały czas trwa walka pomiędzy producentami i miłośnikami produktów ze skóry a stowarzyszeniami ekologicznymi dla których hodowla zwierząt na futra i skóry jest barbarzyństwem i działaniem niehumanitarnym.

Bartek Piasecki

Interesuje mnie wszytko co związane z SOCIAL MEDIA oraz platformą Worpress. Chętnie odpowiem na Wasze pytania związane z w/w tematyką. Jeżeli nie znajdziecie odpowiedzi na interesujące Was pytania napiszcie do mnie maila bortysz(małpa)gmail.com

 

Komentarze i opinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.