Sklep z tkaninami

Wszytko o Instagram, Facebook, Wordpress, Fotografii

Sklep z tkaninami

Coś co było niemal codziennością w czasach gdy na wieszakach sklepowych modnych ubrań było jak na lekarstwo lub kosztowały tyle, że tylko członkowie partii mogli sobie na nie pozwolić, w okresie transformacji zaczęło zanikać. Mowa tutaj oczywiście o samodzielnym szyciu ubrań. Pamiętam jak moja mama korzystając z wykrojników ze specjalnych gazet szyła niesamowite kreacje w tym mój pierwszy garnitur. Myślę, że w tamtych czasach wiele było takich mam, które zakasały rękawy i ubierały całą rodzinę w samodzielnie uszyte ubrania. Dziś pomału wraca moda na samodzielne tworzenie ubrań. Żyjemy w czasach, w których wiele osób przykłada mnóstwo uwagi do tego aby ich strój był oryginalny, wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Nic więc dziwnego, że coraz więcej kobiet, a nawet mężczyzn zasiada wieczorami przy maszynie do szycia i szyje sobie ubrania.

Jeśli również należysz do tej grupy lub chcesz do niej dołączyć to już wkrótce jednym z miejsc, które będziesz odwiedzać nagminnie będzie sklep z tkaninami. Dla domowych krawcowych jest to niemal mekka, w której znajdują ukojenie dla swojej duszy. Znajdziesz tam cały przegląd materiałów od bawełny po jedwab, całą gamę kolorystyczną od stonowanych beżów po rażące w oczy róże czy żółcie, a także przegląd wszystkich możliwych wzorów: w kwiatki, kropki, paski, kratkę itd. A Twoimi najlepszymi przyjaciółmi stanie się obsługa sklepu. W poszukiwaniu odpowiedniego materiału warto również czasem udać się do hurtowni tkanin, w której wybór jest znacznie większy niż w pojedynczym sklepie. Nawet najbardziej wyszukane materiały powinny być tam dostępne jeśli nie od ręki to na pewno na zamówienie.

Samodzielne szycie może dostarczyć wiele radości i satysfakcji. Należy oczywiście pamiętać, że nie jest to rzecz łatwa. Z pewnością zabierze więcej czasu niż odwiedzenie najbliższego centrum handlowego i kupienie całej garderoby w maksymalnie kilka godzin. Ale na pewno poczujesz się miło gdy znajomi spytają skąd masz taką bluzkę z jedwabiu bo też chcieliby sobie kupić, a Ty odpowiesz, że zrobiłaś ją sama. Zrób im wtedy koniecznie zdjęcie bo nie uwierzą jakie miny zrobili.

Zachęcam do czynnego udziału w świecie mody, można wiele podpatrzeć i wystylizować siebie tak by być modnym w każdym sezonie. Polska rozkwita w świecie mody i coraz rzadziej się możemy wstydzić naszych projektantów. Być modnym to znaczy być zadbanym!

 

Bartek Piasecki

Interesuje mnie wszytko co związane z SOCIAL MEDIA oraz platformą Worpress. Chętnie odpowiem na Wasze pytania związane z w/w tematyką. Jeżeli nie znajdziecie odpowiedzi na interesujące Was pytania napiszcie do mnie maila bortysz(małpa)gmail.com

 

Komentarze i opinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.