Remont silnika ma zalety

Wszytko o Instagram, Facebook, Wordpress, Fotografii

Remont silnika ma zalety

 

Remont jednostki napędowej, o ile jest możliwy może przynieść wiele korzyści – głównie tych ekonomicznych. Zakup używanego, a zwłaszcza nowego silnika to bowiem spory wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić.

blok silnika V8

blok silnika V8

Przywrócenie pierwotnej sprawności jednostce napędowej może sprawić, że będzie nam ona służyć przez kolejne długie kilometry jazdy – często jest to więcej niż 100tyś km. Sam remont silnika może przybierać różne formy. Zależy to przede wszystkim od stopnia wyeksploatowania poszczególnych jego części. Tak zwane małe remonty silników związane są bowiem głównie z przywróceniem właściwej sprawności głowicy oraz pierścieniom tłokowym. Chodzi głównie o planowanie głowicy jak również wymianę uszczelniaczy zaworowych. Może się jednak okazać, że po rozmontowaniu głowicy okaże się, że cylindry i wał korbowy wykazują spore zużycie. Wówczas konieczne okaże się tulejowanie/szlifowanie cylindrów i szlifowanie wału pod wymiar. Szlifowanie pod wymiar wykonuje doświadczona szlifiernia Wrocław.

Jakie inne usługi w ramach remontu silnika wykonują profesjonalne szlifiernie? Może to być przede wszystkim szlif cylindrów, szlif bloku, osiowanie bloku silnika, czy regeneracja korbowodów. Jeśli tylko naprawa poszczególnych elementów jednostki napędowej nadają się do przywrócenia ich pierwotnej użyteczności warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Z ekonomicznego punktu widzenia jest to najbardziej wygodne i trafne rozwiązanie, które jest w stanie zapewnić odpowiednio długą żywotność jednostki napędowej za znacznie mniejsze pieniądze niż kupno nowego lub używanego silnika.

Bartek Piasecki

Interesuje mnie wszytko co związane z SOCIAL MEDIA oraz platformą Worpress. Chętnie odpowiem na Wasze pytania związane z w/w tematyką. Jeżeli nie znajdziecie odpowiedzi na interesujące Was pytania napiszcie do mnie maila bortysz(małpa)gmail.com

 

Komentarze i opinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.