Relacje – Instastory na Instagram najciekawsze funkcje, jak korzystać

Wszytko o Instagram, Facebook, Wordpress, Fotografii

Relacje – Instastory na Instagram najciekawsze funkcje, jak korzystać

Relacje – Instastory na Instagram najciekawsze funkcje, jak korzystać

W poprzednim wpisie opisywaliśmy jak korzystać z hashtagów na Instagram. Teraz będziecie mogli przeczytać o podstawowych funkcjach Instastory czyli tak zwane relacje.

Instagram to narzędzie z wielkim potencjałem. Jeżeli ktoś potrafi wykorzystać ten potencjał to może się okazać, że to jest istna kopalnia złota. Maszyna do zarabiania pieniędzy. Potężne narzędzie marketingowe.

Instagram to nie tylko aplikacja na telefon, która służy do udostępniania zdjęć czy też filmików. Dzięki dodatkowym funkcjom może służyć nam do tak zwanego łapania followersów czyli potencjalnych klientów. W poprzednim wpisie o tym które hasztagi są najbardziej popularne na Instagram opisywaliśmy, że Instagram obcina zasięgi. Jest to spowodowane tym, by wymusić na potencjalnym reklamobiorcy wykupienie, promowanie swoich kont. Instagram jak i Facebook zmieniły politykę i stawiają na bardziej kreatywne rozwiązania niż zdjęcia, obrazki.  W

I tak powstało Instastory zwane również Relacjami. Funkcja ta pozwala nam między innymi na prowadzenie relacji na żywo. Relacje na żywo mają najlepsze zasięgi na Instagram oraz Facebook

Uruchamiamy aplikację Instagram na telefonie a następnie klikamy w górnym lewym rogu na ikonę aparatu.

relacje live na instagram

Uruchamia się nasz aparat systemowy w telefonie lub też tablecie, wszytko zależy z jakiego urządzenia korzystamy.

relacja live instagram

W lewej strony pojawia nam się button „NA ŻYWO”. Gdy uruchomimy tą funkcję zaczniemy transmitować relację live. Do relacji na żywo możemy wykorzystać aparat przedni lub tylni. Wszytko zależy taki charakter ma mieć nasza relacja.  Możemy transmitować wydarzenie  lub relację osobistą korzystając z aparatu przedniego.  Instagram, który odnotuje, że prowadzimy relacje na żywo zacznie informować osoby obserwujące nas o tym fakcie. W dodatku nasza relacja pojawi się w wynikach wyszukiwania Instagram, gdzie znajdzie się  w kategoriach zbliżonych to tych co my wyszukujemy po hashtagach. Jest duże prawdopodobieństwo, że na naszego live`a trafią osoby, które nigdy nas nie odwiedzały. Jeżeli relacja jest wartościowa, taka osoba może stać się naszym potencjalnym followersem (obserwującym nasz profil)

Kolejną popularną funkcją na Instagram jest Instastory Superzoom.

instagram-relacja live boomerang

Funkcja ta nagrywa, krótkie sekwencje i pozwala nam na dodanie tematycznie muzyki w tle. Wyświetlanie poklatkowe sprawia, że film odtwarzany jest jako zbliżenie.

 

Bardzo popularną funkcją na Instagram jest Instastory  Boomerang

Boomerang Instagram

Funkcja Boomerang wykorzystywana jest najczęściej przez młodzież. Nagrywana sekwencja powtarza się w tak zwanej pętli.

Do Instastory można zamieszczać ciekawe dodatki.  Gify, lokalizacje, hashtagi, godzinę, temperaturę otaczającego nas miejsca, emotki oraz ankiety.

dodatki na instagram

Te dodatki mają na celu uatrakcyjnić naszą relację a jednocześnie mogą wzywać do reakcji. Na przykład ankieta. Zamierzając ankietę wzywamy oglądającego do reakcji w postaci oddania głosu. To bardzo pomocna funkcja, dzięki niej możemy poznać zdanie naszych followersów na temat zdjęcia, produktu, który zamieściliśmy w naszej relacji.

#Hashtag (hasztag) oraz lokalizacja pozwala na udostępnienie naszej relacji w katalogu przypisanym do danej frazy kluczowej. Uwaga! Warto przemyśleć hashtagi ponieważ możemy zamieścić tylko jeden a relacji, którą opublikujemy nie można edytować.

Pozostałe wyżej wymienione dodatki mają charakter upiększający naszą relację.

Powyższe screeny przedstawiają Aplikację Instagram zainstalowanym na systemie Android.

Powtórzę jeszcze raz, Instagram to narzędzie bardzo przestronne i jeżeli potrafimy wykorzystać jego potencjał to możemy dotrzeć do wielu, wielu użytkowników.

Pochwalcie się swoimi profilami na Instagramie, wklejcie linki. Pozdrawiamy

Bartek Piasecki

Interesuje mnie wszytko co związane z SOCIAL MEDIA oraz platformą Worpress. Chętnie odpowiem na Wasze pytania związane z w/w tematyką. Jeżeli nie znajdziecie odpowiedzi na interesujące Was pytania napiszcie do mnie maila bortysz(małpa)gmail.com

 

Komentarze i opinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.