Przypisywanie autorstwa Google +

Wszytko o Instagram, Facebook, Wordpress, Fotografii

Przypisywanie autorstwa Google +

przypisywanie autorstwa GoogleZauważyliście, że gdy serfujecie po sieci Googla w celu wyszukiwania interesujących informacji pojawia się avatar autora? Jeżeli prowadzimy swojego bloga, stronę internetową możemy w bardzo łatwy sposób przypisać autorstwo naszych wpisów.
Niby można to olać, nie robi to wielkiego wrażenia na wielu pozycjonerach ale…
Jak już wiemy gdy pingwin z pandą opanował sieć Googla i wyszukuje lewe, spamerskie linki oraz witryny widma, które zaśmiecają treścią jak i linkami wielkie królestwo Googla. Autoryzacja G+ ma na celu zweryfikować nas ludzi z tym co w Internecie zamieszczamy. Nie spełnimy pewnych warunków – robot nie przepuści nam wpisów i nie doda avatara przy wynikach wyszukiwania. Zauważyłem, że gdy przypisałem autorstwo kilku swoim stroną ich indeksowanie jak i odwiedzalność bardzo wzrosła.

Jak przypisać autorstwo?
Na swojej stronie utwórz link do swojego profilu Google+, taki jak ten:
(najlepiej w head)

<a href=”[profile_url]?rel=author”>Imię i Nazwizko autora</a>
Zastąp [profile_url] URL-em swojego profilu Google+, na przykład:

<a href=”https://plus.google.com/0000000000777777? rel=author”>Bartosz Piasecki</a>
Link musi zawierać parametr ?rel=author. W przypadku jego braku Google nie powiąże treści z Twoim profilem Google+.
Strony budowane na WP posiadają już wbudowane wtyczki Social, gdzie tylko wklejamy nasz nr. ID.

W profilu dodaj link zwrotny do zaktualizowanych ostatnio stron.
Edytuj sekcję Udziela się w.
sekcja udziela się G+

W wyświetlanym oknie dialogowym kliknij Dodaj własny link i wpisz URL strony.
Jeśli chcesz określić, kto może zobaczyć link, kliknij listę.
Kliknij Zapisz.
Aby zobaczyć, jakie dane o autorze może wyodrębnić Google z Twojej strony, użyj narzędzia do testowania danych strukturalnych Google

Wytyczne co do profilu Google+

Zdjęcie w profilu – na Twoim zdjęciu w profilu Google+ Twoja twarz powinna być na tyle dobrze widoczna, by można było Cię rozpoznać.
Widoczność profilu. Upewnij się, że w profilu Google+ włączyłeś widoczność w wynikach wyszukiwania. Możesz sprawdzić to ustawienie na stronie http://plus.google.com/me/about/edit – zobacz, czy w sekcji Wykrywanie profilu ustawiłeś Profil widoczny w wynikach wyszukiwania. Jeśli wyświetla się tam komunikat Profil niewidoczny w wynikach wyszukiwania, kliknij sekcję Wykrywanie profilu, a następnie zaznacz Pomóż innym wykryć mój profil w wynikach wyszukiwania.
Niedawno zaktualizowane materiały – może minąć trochę czasu, zanim informacje o autorze pojawią się w wynikach wyszukiwania Google. Uzbrój się w cierpliwość i sprawdź ponownie po kilku dniach.

Po kilku dniach jeżeli mamy wszystko skonfigurowane, posiadamy ciekawe treści i odwiedzi nas Googlebot powinien pojawić avatar w wynikach wyszukiwania.

Bartek Piasecki

Interesuje mnie wszytko co związane z SOCIAL MEDIA oraz platformą Worpress. Chętnie odpowiem na Wasze pytania związane z w/w tematyką. Jeżeli nie znajdziecie odpowiedzi na interesujące Was pytania napiszcie do mnie maila bortysz(małpa)gmail.com

 

Komentarze i opinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.