Najczęściej popełniane błędy przy pozycjonowaniu stron WWW

Wszytko o Instagram, Facebook, Wordpress, Fotografii

Najczęściej popełniane błędy przy pozycjonowaniu stron WWW

W ostatnim wpisie wspominałem o nowym skrypcie Google Pingwinie 3.0.  Pisałem o skutkach złego linkowania. Dzisiaj rozszerzę ten temat pokazując przykłady złego pozycjonowania stron.

Zacznę od kilku definicji.

Backlinki – Termin linki zwrotne (backlinks) oznacza wszystkie linki, które prowadzą z różnych stron internetowych do naszej witryny.  Skutecznym sposobem pozyskiwania linków zwrotnych jest publikacja artykułów zawierających linki na stronach pokrewnych tematycznie.

Content –  czyli treść, to po prostu zawartość merytoryczna strony. Ważne unikalne treści, nie kopiowane, nie powielane nie uzyskiwane przy pomocy mieszarek tekstu oraz zastępowania synonimami.

To są dwa bardzo ważne ogniwa w naszym łańcuchu pozycjonowania!

Pozyskanie linków z wartościowych stron, stron pokrewnych tematycznie, związanych z naszą działalnością jest bardzo trudne. Często nachalna reklama, wklejanie naszych linków na stronach moderowanych jest traktowana jako spam i po jakimś czasie zostanie taki wpis usunięty przez włodarzy danego serwisu. Stajemy się bezradni…

Szukamy wtedy na własną rękę i często łapiemy się na słowa klucze: Tanie pozycjonowanie, tanie linki itp…

Wyszukałem z ciekawości kilka przykładów w sieci i prezentuje poniżej 😉

tanie pozycjonowanie! bzdura!

Jak widać na załączonym screenie ludzie nadal kupują 9100 linków na stałe za nie bagatela cenę tylko: 29,99zł! na zawsze, na milion lat, super skutecznie!

Idą tropem odwiedzam taką aukcję i przez zboczenie zawodowe co ja widzę? „co ja pacze”? Jest udostępniona witryna internetowa „AGENCJI INTERAKTYWNEJ”. Firma, która oferuje super hiper dopalacze w postaci 9100 BL na swojej pięcioletniej witrynie ma ich zaledwie 3 słownie trzy! W dodatku z bardzo ściśle związanymi tematycznie kategoriami Sport i Kabarety! W sumie z tym ostatnim, można się zgodzić bo to są jakieś śmieszne jajca i się popłakałem ze śmiechu opisując tą sytuacje… Wkleję Wam screena żeby nie było, że ściemniam. Oczywiście nie zdradzam właściciela oraz nazwy tej Agentury!

backlinki

Backlink kabaretowy 🙁

backlinks

 

Wracamy teraz na ziemię!

Wklejając screena ze znanego portalu A. , gdzie takie linki można zakupić klikając dosłownie 5 razy… podkreśliłem na czerwono ilość sprzedanych przedmiotów! To jest naprawdę tragiczne. Nie chcę kląć ale realia i wiedza jaką posiadają kupujący na temat przedmiotów są dokładnie takie same jak moja wiedza na temat płciowego współżycia pantofelków.

Kupują, płacą i czekają na efekty… Efekt zawsze jest taki sam!

Panie Bartku co się stało? pozycje mi spadły o 100 pozycji! jak to jest możliwe?” Jak? odpowiedź macie powyżej. Są to chińskie, rosyjskie, tajlandzkie linki w większości pochodzące ze stron pornograficznych, stron zawirusowanych z których zieje spam jak z paszczy smoka Wawelskiego i to za jedyne 6.15zł – płatne sms 😉

Google wprowadza Pingwina 3.0. po co? dlaczego?

A właśnie dlatego by takie robactwo tępić! Pingwin ma za zadanie łapać takie strony, które są linkowane takim tanim chińskim szambem, którego jest pełno na aukcjach!

Dodatkowo wyłapuje kopiowany Content! Cwaniaki oferujące tanie pisanie tekstów, używają mieszarek słów oraz synonimów. Pisząc tekst powiedzmy 1500 znaków zamieniają każde słowo podmieniając w mieszarkach słowami pokrewnymi. Generują z jednego napisanego tekstu po 30 lub nawet więcej „unikalnych tekstów” Unikalne teksty to tylko pozorne określenie. Ponieważ Google wyłapuje takie teksty zbliżone, pokrewne, synonimowane i wrzuca je do jednego wora jakim jest dublowanie treści.

Podsumowanie

Złe źródła linków oraz słaby content czyli treść na stronie to są główne przyczyny spadku pozycji naszych stron. Nie raz są to procesy nieodwracalne. Gdy Google nałoży nam filtr na dane frazy to wtedy jest problem. Trzeba wtedy włożyć sporo pracy i pieniędzy by ten proces odkręcić. W kolejnym wpisie podpowiem wam i opiszę jak błagać Wujka Googla by nas odbanował. Opiszę narzędzie zrzekania się spamowych linków.

Jeszcze raz napiszę! Jak się na czymś nie znasz! Nie rób nic na siłę! Szybciej zaszkodzisz niż wyrobisz sobie u Pingwina pozycję!

 

Bartek Piasecki

Interesuje mnie wszytko co związane z SOCIAL MEDIA oraz platformą Worpress. Chętnie odpowiem na Wasze pytania związane z w/w tematyką. Jeżeli nie znajdziecie odpowiedzi na interesujące Was pytania napiszcie do mnie maila bortysz(małpa)gmail.com

 

Komentarze i opinie

Jedna odpowiedź

  1. […] linków! O jakie linki chodzi? Możecie przeczytać w moim poprzednim wpisie pod tytułem  Najczęściej popełniane błędy przy pozycjonowaniu stron WWW. (zapraszam do […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.