Jesień – początek przeziębień!

Wszytko o Instagram, Facebook, Wordpress, Fotografii

Jesień – początek przeziębień!

katarKażda choroba niekorzystnie wpływa na codzienne życie człowieka. Nawet zwykłe przeziębienie może zniechęcić osobę do prostych czynności. Bóle głowy, dreszcze, katar i kaszel to już ewidentne objawy choroby. W takich przypadkach najlepiej zostać w domu i położyć się do łóżka. Im szybciej pacjent zacznie się leczyć, tym szybciej dojdzie do normy. 

Katar i kaszel
Te dwa objawy mogą być skutecznie leczone drogą farmakologiczną lub całkowicie naturalną. Co jest dobre na katar? Warto zaopatrzyć się w orzeźwiający sztyft do nosa, aerozol lub tabletki, no i oczywiście w bardzo dużą liczbę chusteczek higienicznych. Można też skorzystać z darów natury, które udrożnią nos i przyniosą ulgę w chorobie. Zbawienny wpływ ma chrzan, czosnek i majeranek, a raczej herbata z jego dodatkiem. Co pomaga na kaszel? W aptece można zakupić przeróżne syropy dla dzieci lub dorosłych. Jeśli chodzi o metody naturalne, warto stosować miód, cebulę oraz cytrynę. Jest jeszcze inne rozwiązanie. Można skorzystać z ogólnodostępnych ziół. W przypadku kaszlu idealnie sprawdza się lipa, szałwia i babka lancetowata.   

Zatoki pod ścisłą kontrolą
Szczególnie uciążliwe przy przeziębieniu mogą się okazać problemy z zatokami. Towarzyszy im bowiem silny ból głowy, ucisk, problemy z węchem. Nie można w żaden sposób bagatelizować tych objawów, gdyż powikłania mogą mieć bardzo poważne konsekwencje. W przypadku ostrego zapalenia, wizyta u lekarza jest koniecznością. Trzeba się wówczas zdać na specjalistę i wykupić receptę. Kłopoty z zatokami mogą jednak powracać, warto zatem niwelować nieprzyjemne objawy domowymi sposobami. Bardzo skuteczne są inhalacje. Można je wykonać w domowych warunkach, wystarczy ciepła woda, miska i olejki: mentolowy lub miętowy. Trzeba też zadbać o odpowiednie nawilżenie pomieszczeń, w których przebywamy. Suche powietrze pogarsza tylko sprawę. Niezależnie od rodzaju choroby, warto pomyśleć o odpowiedniej diecie. Jeśli chodzi o zatoki, trzeba szczególnie zadbać o produkty bogate w witaminę A. W dzisiejszych czasach ustalenie własnej diety nie jest trudne. Można korzystać z tabel, które umieszczone są na profesjonalnych stronach internetowych. Poza tym, trzeba należycie nawadniać organizm. Domowe sposoby łagodzenia objawów przeziębienia są nie tylko skuteczne, ale też tanie. Warto zatem korzystać z prostych i efektywnych metod.  

Bartek Piasecki

Interesuje mnie wszytko co związane z SOCIAL MEDIA oraz platformą Worpress. Chętnie odpowiem na Wasze pytania związane z w/w tematyką. Jeżeli nie znajdziecie odpowiedzi na interesujące Was pytania napiszcie do mnie maila bortysz(małpa)gmail.com

 

Komentarze i opinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.