Jak założyć sklep Internetowy? cz.1

Wszytko o Instagram, Facebook, Wordpress, Fotografii

Jak założyć sklep Internetowy? cz.1

Zastanawialiście się kiedyś nad e-biznesem? W dzisiejszych czasach ludzie są bardzo wygodni. Wolą zamówić coś przez Internet niż pojechać do stacjonarnego sklepu. Prawdą też jest to, że szybciej znajdziemy coś w sklepie internetowym niż chodząc od sklepu do sklepu. Wracając do mojego pierwszego pytania, sądzę, że ponad 90% firm mniejszych czy większych, które coś sprzedają w stacjonarnym sklepie rozważało również sprzedawać swoje produkty przez internet. Wbrew pozorom nie jest takie łatwe jak się wydaje. Klient musi mieć zaufanie do naszej marki. jeden zadowolony klient przyciągnie pięciu kolejnych. Lecz gdy nasz klient jest niezadowolony z zakupu to bardzo negatywnie wpływa na naszą sprzedaż. Komentarze negatywne powodują, że nasi potencjalni klienci pójdą do konkurencji. Dlatego decydując się na sklep Internetowy należy podejść do sprawy profesjonalnie.

Przedmiot, który chcemy sprzedać powinien być dokładnie opisany. Powinniśmy również go dobrze sfotografować. Musimy pamiętać, że prawo Internetowe chroni konsumentów i klient może oddać przedmiot bez podawania przyczyny w ciągu 10 dni od momentu otrzymania przesyłki. Dlatego jest to bardzo ważne, że jak klient kupuje u nas np.Buty kolor czarny nr 42 – to przedmiot powinien mieć również opis, że to kolor czarny a nie ciemny granat. Każdy monitor ma inne ustawienia parametrów i kolory mogą przekłamywać. Wszystko zależy również od sterowników oraz samej karty graficznej.

Kolejny aspekt dotyczący sprzedawanego przedmiotu. Klient musi wiedzieć co kupuje ile to kosztuje. Nie powinno być żadnych ukrytych kosztów. Dlatego warto opisać wagę produktu oraz koszt przesyłki.

Często nieuczciwi sprzedawcy korzystający np. z serwisów Allegro kuszą klientów bardzo niską ceną sprzedawanych przedmiotów. Po czym za każdy kupiony przedmiot doliczane są koszty za każdą kolejną sztukę. Jakie to zdziwienie kupującego, że nagle za kilkanaście przedmiotów koszty wysyłki przewyższają cenę produktu. Kiedyś mój znajomy zakupił kilkanaście przedmiotów ceny były różne od 5 do 15 zł. Łączna waga całości paczki wynosiła 1.5 kg. Koszt przedmiotów to 250 zł a koszt wysyłki 150 zł. Zorientował się dopiero gdy chciał płacić przelewem za zakupione przedmioty. Jakie to zdziwienie jego było gdy doczytał się później własnie owych kruczków, chwytów sprzedawcy. Takim własnie sposobem „Super sprzedawcy” wyrównują sobie koszty zaniżonych cen. Oczywiście możemy się wykłócać, tworzyć spory lecz fakt jest faktem – to wina kupującego. Dlatego ja zawsze czytam co kupuje. A jeżeli coś budzi we mnie wątpliwości to po prostu tego nie kupię! Podsumowując Opis! Opis! Opis! to jest najważniejsze.

W kolejnym wpisie  przedstawimy jaki sklep Internetowy wybrać, porównamy oferty platform e-commerce, przedstawimy plusy i minusy e-sklepów

Bartek Piasecki

Interesuje mnie wszytko co związane z SOCIAL MEDIA oraz platformą Worpress. Chętnie odpowiem na Wasze pytania związane z w/w tematyką. Jeżeli nie znajdziecie odpowiedzi na interesujące Was pytania napiszcie do mnie maila bortysz(małpa)gmail.com

 

Komentarze i opinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.