Jak założyć sklep Internetowy cz. 3

Wszytko o Instagram, Facebook, Wordpress, Fotografii

Jak założyć sklep Internetowy cz. 3

W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam alternatywę dla darmowego sklepu. Jeżeli jesteś wygodny, nie liczysz się z kosztami to możesz wybrać płatną platformę jaka jest Shoper. Platforma Shoper oferuje nam kilka pakietów. Różnią się one ilością produktów, które możemy wstawić na nasz sklep. Bardzo przyjazny interface oraz łatwa obsługa też jest ich atutem.

Shoper vs Prestashop.

Jeżeli chodzi o funkcje, moduły to Prestashop jest bardziej rozbudowany niż Shoper.  Można je porównać logując się na nasze demo oraz zakładając konto testowe na okres 14 dni w Shoper. Plusem dla Shopera jest to, że maja podpisaną umowę z Brokerem A-Paczka, Który oferuje tanie wysyłki. Z doświadczenia mogę opisać, że to dobre rozwiązanie na początek działalności. Gdy nasza sprzedaż wzrośnie, możemy sami podpisać umowę z którąś z dominujących firm kurierskich w Polsce i wtedy  A-paczka już nie jest taka konkurencyjna.

Koszty roczne Shoper`a to od 496 zł netto do 1496 zł netto + opłaty za domenę. Więc jeżeli decydujemy się na komfortowy pakiet nasza kieszeń ostro zostaje nadszarpnięta. Na co dzień mamy do czynienia z jedną i drugą platformą i jeżeli chodzi o funkcjonalność, obsługę to spokojnie dajemy remis. Seo pozycjonowanie również możemy spokojnie dać remis. Lecz jeden mały minusik dla Shopera daję za link w stopce, którego nie można usunąć. Płacę wymagam! lecz niestety darmowa reklama musi być! Dodatkowe moduły np Subiekt GT w wyższych pakietach to atut Shopera. Testujemy Shopera już rok czasu. Mieli tylko jedną awarię. Sklep nie działał kilka godzin. W rekompensacie przedłużyli abonament o 2 dni.

Podsumowując obie platformy są dobre. Leczy czy warto przepłacać? Wybór należy do was.

 

 

 

Bartek Piasecki

Interesuje mnie wszytko co związane z SOCIAL MEDIA oraz platformą Worpress. Chętnie odpowiem na Wasze pytania związane z w/w tematyką. Jeżeli nie znajdziecie odpowiedzi na interesujące Was pytania napiszcie do mnie maila bortysz(małpa)gmail.com

 

Komentarze i opinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.