Jak walczyć ze spamem?

Wszytko o Instagram, Facebook, Wordpress, Fotografii

Jak walczyć ze spamem?

Stop spamowi

Stop spamowi

Coraz częściej otwierając naszą skrzynkę pocztową zamiast korespondencji otrzymujemy SPAM. Atak Spamerów to zjawisko bardzo często spotykane. Człowieka już nie raz szlak trafia jak dostaje oferty pseudo firm, firm krzaków. Oferują coś co ci jest niepotrzebne, zbędne. Ja nie życzę sobie otrzymywania syfu na skrzynkę. Nie po to mam komercyjny adres i nie wyrażam zgody na wykorzystywanie go w kampaniach reklamowych by jakiś syfiarz słał mi jakieś bełkoty na mój ulubiony adresik mailowy. Moja walka z nieuczciwymi technikami zasrywania skrzynki jest bardo prosty.

1) Robię print screena (PrtSCrn,) otrzymanego maila.

2) Piszę do syfiarza formułkę:

Proszę o natychmiastowe zaprzestanie wysyłania do mnie ofert reklamowych oraz o usunięcie moich danych z Waszej bazy danych. Nie życzę sobie otrzymywania od Państwa korespondencji mailowej. Żądam o natychmiastowe potwierdzenie usunięcia moich danych do czasu (podajemy datę 1-3 dni). W przypadku nie stosowania się do mojego żądania sprawę zgłoszę do Giodo / UKE.

Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną
Akt prawny regulującym zagadnienia związane z przesyłaniem informacji handlowych drogą elektroniczną jest, obowiązująca od 10 marca 2003r., Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz 1204),”

3) Gdy nie otrzymamy potwierdzenia usunięcia, czekamy aż lekceważąca nas firemka napisze do nas ponownie.

4) Robimy ponownie PrtSCrn otrzymanego spamu, naszej prośby zaniechania rozsyłania spamu i wchodzimy na poniższy link:

https://esp.giodo.gov.pl/esp2_4/Pages/Skarga.aspx

Składamy oficjalnie zawiadomienie do Urzędu Generalnego Inspektora Ochrony Praw Osobowych i wypełniamy formularz.

Powodzenia! mam nadzieje, że spamerzy trochę zatrząsną porami!

Bartek Piasecki

Interesuje mnie wszytko co związane z SOCIAL MEDIA oraz platformą Worpress. Chętnie odpowiem na Wasze pytania związane z w/w tematyką. Jeżeli nie znajdziecie odpowiedzi na interesujące Was pytania napiszcie do mnie maila bortysz(małpa)gmail.com

 

Komentarze i opinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.