Host rodem z piekła!!!

Wszytko o Instagram, Facebook, Wordpress, Fotografii

Host rodem z piekła!!!

Dzisiaj postanowiłem opisać wam sytuację jaka mnie spotkała w Święto pracy. Doznałem szoku jak specjaliści działają i jakie mają metody rozwiązywania problemów. Chodzi mi o Firmę Host247.pl

Środa: Dzwoni do mnie klient i mówi, że nie działa jego strona! Panika! Klienci wchodzą i widzą standardowy komunikat typu „Konto zostało zablokowane – jeżeli jesteś właścicielem prosimy o kontakt” Trach! szybka reakcja – nikt nie wie co się stało i jaki był powód blokowania serwera… Telefony, maile jako metody kontaktu…

Czwartek: Pan bezimienny odpisał!

Witam, Serwer został zablokowany ponieważ generuje bardzo duże obciążenie serwera. Screen w załączeniu. Możemy Panu udostępnić backup, Pan lokalnie przejrzy pliki – wyczyści je z ewentualnego, złośliwego kodu i prześle do nas a my wgramy zawartość na serwer i odblokujemy usługę. Jeśli sytuacja z obciążeniem procesora nie będzie się powtarzać usługa pozostanie aktywna. W razie dodatkowych pytań, proszę o kontakt. screen Moja reakcja co???? zrobiłem się blady… Przecież takie przeciążenia generują jakieś boty, lub strony generujące ruch międzygalaktyczny. Byłem bardzo zdziwiony zwłaszcza, że strona zabezpieczona, załatana a hasła ftp i dostępu są na poziomie kodów z NASA 🙂 Pan Bezimienny łaskawie odblokował serwer na godzinę czasu w celu sprawdzenia zawartości 🙂 Pościągałem wszystkie pliki, sprawdziłem zawartość i ogłupiałem ponieważ nic nie znalazłem Dla pewności ściągnąłem ponownie WP 3.9 – nówkę cewkę i wgrałem na serwer. Odpisałem Panu Bezimennemu maila:

Witam Wszystkie pliki zostały nadpisane nowym WP 3.9, zostały zaktualizowane również wtyczki Proszę sprawdzić log czy wszystko jest Ok. PS. w którym miejscu w D.A sprawdza się obciążenie CPU? bo nie mogę tego znaleźć Bartosz Piasecki

Pan Bezimienny odpisał w mgnieniu oka dołączając ponownie screena… Witam, Pan do takich informacji nie ma dostępu – tzn. Klient nie ma dostępu. Niestety nadal jest potężne obciążenie. Może, któraś z wtyczek zatem działa niewłaściwie. sat2 SZOK! jak można wysyłać klientowi screena i odpisać, że logów nie udostępniają? No nic! Kolejna runda walki!

Piszę… Robiłem backup a teraz? proszę podać nr telefonu zadzwonię

Pan Bezimienny odpisał: Witam, Niestety użycie procesora na poziomie 90%. W okresie „majówki” możliwy kontakt z nami tylko poprzez maila. niestety nadal obciążenie rośnie. sat3 Zaczęło mnie to strasznie irytować kolejny raz piszę i szukam przyczyn!

Proszę podać konfiguracje jakich serwerów Państwo używają jaki jest zegar? Wszystkie pliki na koncie Sat202 zostały wgrane na nowo ze świeżej instalki WP. Wtyczki zaktualizowane do najnowszej wersji. Pliki poprzez check files nie wykazują żadnych złośliwych kodów. Wtyczki które są zainstalowane na tym WP są rekomendowanymi wtyczkami przez Codex.

Pan Bezimienny odpisał: Witam. Potraktuję Pana pytanie jako niezbyt wyrafinowany żart. Mogę powiedzieć Panu tylko tyle, że na tym serwerze jest kilkuset klientów, których strony są odwiedzane po kilkaset osób online – tacy użytkownicy generują obciążenie na poziomie 1% zasobów procesora. Taka sytuacja z tą stroną jest od około tygodnia, musiało zatem coś się stać wtedy. Proszę przejrzeć pliki. Jeśli zgodnie z ustaleniami do 14.30 sytuacja nie ulegnie poprawie, będziemy zmuszeni ponownie zablokować usługę.

No to się wkurzyłem Bo Pan Bezimienny wie lepiej!

http://pl.wordpress.org – nowa paczka plików, Pan jako specjalista w mnieniu oka znajdzie jest błąd! bo ja niestety nie potrafię mimo, że takich konfiguracji WP z takimi samymi wtyczkami mam dziesiątki Życzę miłego weekendu.

Pan Bezimienny odpisał: Witam, Szanowny Panie, ja nie jestem od szukania błędów na stronach, które Pan tworzy. Widzę, że jakiegoś lightboxa Pan wyłączył albo tak zadziałała aktualizacja…. Teraz nie ma już praktycznie wcale obciążenia, a więc była to wtyczka….. Jak Pan chce, niech Pan standardowego lightboxa zainstaluje a na pewno nie będzie generował obciążenia. Ja również życzę miłego weekendu.

No to teraz kilka ustaleń wyjaśnień! Lightbox – który niby generował mega obciążenie jest to kod HTML wygenerowany bezpośrednio ze strony Facebooka. Na stronie wisi dobre dwa lata i nagle się coś zepsuło. Najlepsze jest to, że kodu ze strony nie usunąłem i nagle się naprawiło? 🙂 Zbiegiem zaistniałych okoliczności jest to, że w Panelu Klienta wisiała Faktura Proforma na której termin płatności widniał 23.05.2014 czyli jeszcze miesiąc do zapłaty a w systemie wisiała data 24.04.2014 i dokładnie tydzień po tej dacie serwer się zablokował! prof1 prof2 PS: Usterki, awarie i przeciążenia ustały gdy klient opłacił FV z miesięcznym wyprzedzeniem poprzez płatności on-line. Dodam tylko, że Pan Bezimienny mówił, że Firma wysyłała maile z informacjami o przeciążeniach i swoich uwagach na temat „…że coś się dzieje”

Skrzynka niestety jest pusta :((

Nie piszę tego posta by celowo zbluzgać i podważyć działania tego hosta lecz pokazać w jaki sposób zostaliśmy potraktowani… Życzę wszystkim udanego długiego weekendu

Bartek Piasecki

Interesuje mnie wszytko co związane z SOCIAL MEDIA oraz platformą Worpress. Chętnie odpowiem na Wasze pytania związane z w/w tematyką. Jeżeli nie znajdziecie odpowiedzi na interesujące Was pytania napiszcie do mnie maila bortysz(małpa)gmail.com

 

Komentarze i opinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.