Skąd wziąć darmowe grafiki na bloga, Instagram, Facebook?

Wszytko o Instagram, Facebook, Wordpress, Fotografii

Skąd wziąć darmowe grafiki na bloga, Instagram, Facebook?

Często dodając wpis na Instagram Facebook czy też bloga posiłkujemy się zdjęciami, grafikami naszego autorstwa. Co zrobić gdy nagle nie mamy pomysłów, zasobów na uzupełnienie nowego wpisu?  Nie chcemy wydawać pieniędzy, zwłaszcza jak jesteśmy początkującymi blogerami. Pada nagle pytanie: Skąd wziąć darmowe grafiki na bloga, Instagram, Facebook?

Jest kilka możliwości aby wykonać taką grafikę za darmo, nie trzeba wydawać kokosów na upiększanie naszych wpisów. Takim rozwiązaniem są zdjęcia, grafiki na licencji  CC0.

Licencje Creative Commons – zestaw wzorców umów licencyjnych, na podstawie których twórca udostępnia, pod określonymi warunkami, swój utwór objęty majątkowymi prawami autorskimi.

 

Dzisiaj przedstawiam Państwu narzędzie do tworzenia darmowych grafik. Nazywa się ono Canva – www.canva.com . Strona oferuje nam tworzenie grafik, spełniające wymagania portali społecznościowych. Canva jest to darmowe narzędzie Online. Nie płacimy za rejestrację, nie płacimy za wykonanie grafik. Możemy skorzystać z płatnych rozwiązań Canvy ale nie jest to naszym dzisiejszym tematem.

 

canva grafiki

Tym narzędziem możemy wykonać:

1.Posty w mediach
Wpis na Twitterze, wpis na Facebooku, wpis na Instagram, Grafika na Tumbrl, Grafiki na aplikacje Facebook
2.Dokumenty
paier firmowy, okładka magazynu, CV, prezentacje
3.Blogowanie i ebooki
kolaż zdjęć, baner na bloga, okładka płyty dvd lub cd,
4.Materiały marketingowe
logo, wizytówka, ulotka, menu, broszura, etykieta
5.Nagłówki e-mail i dla mediów
miniatury na Youtube, grafiki wydarzeń na FB, nagłówki na Twitter, email, baner na Linedln
6.Wydarzenia
zaproszenia, karty pocztowe, bileciki, programy

I wiele wiele innych ciekawych grafik.

Możemy również wykonać grafikę niestandardową. Klikamy z prawej strony na button i wybieramy wymiary grafik

canva wymiary niestandardowe

 

Dzięki wykorzystaniu wymiarów niestandardowych, wykonałem własnie grafikę na na ten dzisiejszy wpis.

 

Klikamy na interesujący nas projekt i mamy możliwość dobrania tematycznie grafiki. Ja wpisałem w pole wyszukiwania frazę Social media.

 

Wybrałem odpowiednie zdjęcie i dociągnąłem je według wymiarów. W Canva możemy wybrać również grafiki płatne.

Dodałem hasło przewodnie Jak zrobić grafikę na bloga, Instagram lub Facebook`a? Gdy już zakończymy projektowanie naszej grafiki klikamy w górnym prawym rogu przeglądarki na button pobierz i zapisujemy jako JPG – zdjęcie, PNG – plik graficzny z przelotem lub jako PDF.

canva pliki

 

Canva to narzędzie online, jest naprawdę proste w obsłudze i ma naprawdę spory potencjał. Ogranicza nas tylko nasza wiedza oraz kreatywność. Polecam każdemu, kto startuje z blogowaniem.

Zadanie dla czytelników: Stwórzcie grafikę na swojego bloga, Instagram lub Facebook, za pomoca Canvy. Wstawcie w komentarzu link do tego wpisu. Pozdrawiam B.P

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bartek Piasecki

Interesuje mnie wszytko co związane z SOCIAL MEDIA oraz platformą Worpress. Chętnie odpowiem na Wasze pytania związane z w/w tematyką. Jeżeli nie znajdziecie odpowiedzi na interesujące Was pytania napiszcie do mnie maila bortysz(małpa)gmail.com

 

Komentarze i opinie

Jedna odpowiedź

  1. Adrzej pisze:

    Witaj Bartek, mam problem jak zrobić z kilku fotografii pokaz slajdów na Fanpage czy na Facebooku, ciekawiej dużo by wyglądało.Czytam a wszędzie pisze i menager – chcę za free jak to zrobić ?
    Pozdrowienia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.