Sposoby na biegunkę u dzieci

Wszytko o Instagram, Facebook, Wordpress, Fotografii

Sposoby na biegunkę u dzieci

Przyszedł czas by poruszyć temat biegunki. Dorośli przechodzą ją łagodniej niż dzieci. Nie zawsze możemy farmakologicznie pomóc naszym dzieciaczkom. Nieraz bywa, że mamy święto a apteki są pozamykane. Co zrobić w takich przypadkach? Jak pomóc dzieciom gdy dopadnie je roztrój układu pokarmowego?

Zapraszam do wspólnej dyskusji na temat domowego leczenia biegunki. Poniżej opiszę kilka sposobów, które znam.
1. Gorzka czekolada – zawiera kakao, które jak kawa posiada alkaloidy. Alkaloidy są zasadowymi związkami chemicznymi, które w małych dawkach działają bakteriobójczo oraz odtruwająco na ludzki organizm ludzki.

2. Siemię lniane – w postaci papki lub kiślu, hamuje biegunkę oraz działa osłonowo na jelita

3. Rozgotowany ryż z marchewką – hamuje biegunkę oraz regeneruje organizm.

4.  „Prawdziwe” Kakao” – jak już opisałem wyżej zawiera alkaloidy.  Dwie łyżeczki kakao mieszamy z odrobiną cukry i dodajemy wodę w takiej ilości by powstała bardzo gęsta pulpa. Dziecko bez problemu przełknie ten gorzki produkt. Nie dotyczy kakao typu Puchatek, Nesquik itp.

5. Węgiel aktywowany: działa bakteriobójczo oraz pochłania szkodliwe substancje (działa jak sorbent). Dodatkowo zlepia zawartość jelit.

6. Herbaty ziołowe : Rumianek, koniczyna polna.
7. Jagody oraz śliwki.

Jeżeli Państwo znają inne sposoby leczenia domowymi sposobami biegunki, zapraszam do komentowania poniżej. Nie jednej osobie przyda się ta informacja gdy zajdzie potrzeba pomocy naszym milusińskim.

Bartek Piasecki

Interesuje mnie wszytko co związane z SOCIAL MEDIA oraz platformą Worpress. Chętnie odpowiem na Wasze pytania związane z w/w tematyką. Jeżeli nie znajdziecie odpowiedzi na interesujące Was pytania napiszcie do mnie maila bortysz(małpa)gmail.com