Archiwa tagu: sklep z tkaninami

Hurtownia tkanin

Mamy już koniec lipca. W świecie mody już po pokazach kolekcji jesień – zima 2015 / 2016. Powoli wszyscy przygotowują już kolekcje na kolejny sezon wiosna / lato. Poszukując wzorców oraz trendów mody natrafiłem na bardzo ciekawą ofertę pewnej hurtowni tkanin.

Hurtownia tkanin o które będę pisał handluje tylko i wyłącznie włoskim asortymentem.  Przeglądając ich ofertę byłem zdumiony jaką szeroką gamę tkanin posiadają.

Bazują na typowo naturalnych tkaninach takich jak jedwabie naturalne, wełny naturalne, bawełny oraz wiskozy.

To chyba największa hurtownia tkanin włoskich oraz jedwabi w Polsce. Jedwabie posiadają w kilku gatunkach czyli: muślin, szyfon, satyna, krepa, żorżeta oraz tafty i szantungi.

Jedwab to bardzo szlachetna tkanina ale bardzo delikatna. Jeżeli chodzi o wełny naturalne to posiadają w różnych mieszankach oraz gramaturach. Wełny naturalne cienkie na sukienki czy też garnitury po grube tkaniny płaszczowe. Często są to mieszanki wełen owczych z kaszmirem, jedwabiem oraz wełną z alpaki czy też wielbłąda.

Wszystkim polecam tą hurtownię tkanin. Nazwa firmy Izpol. Mieści się ona w Poznaniu przy ulicy Głogowskiej 261. Jeżeli ktoś nie ma okazji dojechać do poznania polecam odwiedzić ich stronę internetową www.izpol.pl – posiadają również e-sklep.

Sklep z tkaninami

Coś co było niemal codziennością w czasach gdy na wieszakach sklepowych modnych ubrań było jak na lekarstwo lub kosztowały tyle, że tylko członkowie partii mogli sobie na nie pozwolić, w okresie transformacji zaczęło zanikać. Mowa tutaj oczywiście o samodzielnym szyciu ubrań. Pamiętam jak moja mama korzystając z wykrojników ze specjalnych gazet szyła niesamowite kreacje w tym mój pierwszy garnitur. Myślę, że w tamtych czasach wiele było takich mam, które zakasały rękawy i ubierały całą rodzinę w samodzielnie uszyte ubrania. Dziś pomału wraca moda na samodzielne tworzenie ubrań. Żyjemy w czasach, w których wiele osób przykłada mnóstwo uwagi do tego aby ich strój był oryginalny, wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Nic więc dziwnego, że coraz więcej kobiet, a nawet mężczyzn zasiada wieczorami przy maszynie do szycia i szyje sobie ubrania.

Jeśli również należysz do tej grupy lub chcesz do niej dołączyć to już wkrótce jednym z miejsc, które będziesz odwiedzać nagminnie będzie sklep z tkaninami. Dla domowych krawcowych jest to niemal mekka, w której znajdują ukojenie dla swojej duszy. Znajdziesz tam cały przegląd materiałów od bawełny po jedwab, całą gamę kolorystyczną od stonowanych beżów po rażące w oczy róże czy żółcie, a także przegląd wszystkich możliwych wzorów: w kwiatki, kropki, paski, kratkę itd. A Twoimi najlepszymi przyjaciółmi stanie się obsługa sklepu. W poszukiwaniu odpowiedniego materiału warto również czasem udać się do hurtowni tkanin, w której wybór jest znacznie większy niż w pojedynczym sklepie. Nawet najbardziej wyszukane materiały powinny być tam dostępne jeśli nie od ręki to na pewno na zamówienie.

Samodzielne szycie może dostarczyć wiele radości i satysfakcji. Należy oczywiście pamiętać, że nie jest to rzecz łatwa. Z pewnością zabierze więcej czasu niż odwiedzenie najbliższego centrum handlowego i kupienie całej garderoby w maksymalnie kilka godzin. Ale na pewno poczujesz się miło gdy znajomi spytają skąd masz taką bluzkę z jedwabiu bo też chcieliby sobie kupić, a Ty odpowiesz, że zrobiłaś ją sama. Zrób im wtedy koniecznie zdjęcie bo nie uwierzą jakie miny zrobili.

Zachęcam do czynnego udziału w świecie mody, można wiele podpatrzeć i wystylizować siebie tak by być modnym w każdym sezonie. Polska rozkwita w świecie mody i coraz rzadziej się możemy wstydzić naszych projektantów. Być modnym to znaczy być zadbanym!

 

Jedwab naturalny jako tkanina

Jedwab jest jedną z najpiękniejszych tkanin i jest często używany do produkcji ubrań, w szczególności jedwabnych bluzek, koszul czy krawatów. Jedwab jest również używany do produkcji poszewki kołdry i poduszki jako jeden z najwygodniejszych materiałów do sypialni. Jedwab różni się znacznie od innych tkanin między innymi wyjątkowym procesem produkcji. Ze względu na ilość czasu i pracy jakie są potrzebne do produkcji jedwabiu jest on tkaniną bardzo luksusową i drogą. Jedwab jest materiałem zarazem bardzo miękkim i delikatnym w dotyku jak i materiałem bardzo wytrzymałym na wszelkiego typu bodźce zewnętrzne.

Produkcja jedwabiu to temat na kilka artykułów jednak można tutaj krótko wspomnieć, że „producentem” jedwabiu są robaki Jedwabniki. W ciągu swojego życia przechodzą przez różne stadia rozwoju i transformacji. Rozpoczynając od jajka a na dorosłym owadzie kończąc. Jednym z etapów metamorfozy jest postać larwalna zamknięta w kokonie. I to właśnie ten kokon jest zrobiony z nici, z których produkuje się jedwab. Żeby wyodrębnić pojedyncze nici z kokonu należy go zanurzać na przemian w ciepłej i zimnej wodzie. Powstałe w ten sposób nici poddawane są dalszej obróbce i tworzona jest z nich tkanina. Ze względu na to, że proces produkcji jest długotrwały i kosztowny wynaleziony został jedwab sztuczny, który swoimi właściwościami i wyglądem dorównuje swojemu pierwowzorowi. Jest on produkowany z celulozy drzewnej (podobnie jak papier).

Dawniej na jedwab mogli sobie pozwolić tylko najzamożniejsi ludzie jak szlachta, książęta czy królowie. Dziś jest on o wiele łatwiej dostępny dla przeciętnego Kowalskiego. Wystarczy odwiedzić któryś z wielu sklepów z tkaninami i tam zaopatrzyć się w potrzebne ilości tego materiału. Najczęściej będzie to jedwab sztuczny jednak dobre hurtownie tkanin z pewnością mają na swoich półkach oryginalny jedwab z Chin, Indii czy z Japonii. Oczywiście poza różnicą w sposobie wykonania tych obu materiałów zauważysz również znaczną różnicę cenową, ale z drugiej strony kto nie chciałby mieć jedwabnej bluzki czy koszuli lub też koronki. Zapraszamy do zapoznania się z naszym wpisem