Archiwa tagu: hurtownia tkanin

Hurtownia tkanin

Mamy już koniec lipca. W świecie mody już po pokazach kolekcji jesień – zima 2015 / 2016. Powoli wszyscy przygotowują już kolekcje na kolejny sezon wiosna / lato. Poszukując wzorców oraz trendów mody natrafiłem na bardzo ciekawą ofertę pewnej hurtowni tkanin.

Hurtownia tkanin o które będę pisał handluje tylko i wyłącznie włoskim asortymentem.  Przeglądając ich ofertę byłem zdumiony jaką szeroką gamę tkanin posiadają.

Bazują na typowo naturalnych tkaninach takich jak jedwabie naturalne, wełny naturalne, bawełny oraz wiskozy.

To chyba największa hurtownia tkanin włoskich oraz jedwabi w Polsce. Jedwabie posiadają w kilku gatunkach czyli: muślin, szyfon, satyna, krepa, żorżeta oraz tafty i szantungi.

Jedwab to bardzo szlachetna tkanina ale bardzo delikatna. Jeżeli chodzi o wełny naturalne to posiadają w różnych mieszankach oraz gramaturach. Wełny naturalne cienkie na sukienki czy też garnitury po grube tkaniny płaszczowe. Często są to mieszanki wełen owczych z kaszmirem, jedwabiem oraz wełną z alpaki czy też wielbłąda.

Wszystkim polecam tą hurtownię tkanin. Nazwa firmy Izpol. Mieści się ona w Poznaniu przy ulicy Głogowskiej 261. Jeżeli ktoś nie ma okazji dojechać do poznania polecam odwiedzić ich stronę internetową www.izpol.pl – posiadają również e-sklep.

Sklep z tkaninami

Coś co było niemal codziennością w czasach gdy na wieszakach sklepowych modnych ubrań było jak na lekarstwo lub kosztowały tyle, że tylko członkowie partii mogli sobie na nie pozwolić, w okresie transformacji zaczęło zanikać. Mowa tutaj oczywiście o samodzielnym szyciu ubrań. Pamiętam jak moja mama korzystając z wykrojników ze specjalnych gazet szyła niesamowite kreacje w tym mój pierwszy garnitur. Myślę, że w tamtych czasach wiele było takich mam, które zakasały rękawy i ubierały całą rodzinę w samodzielnie uszyte ubrania. Dziś pomału wraca moda na samodzielne tworzenie ubrań. Żyjemy w czasach, w których wiele osób przykłada mnóstwo uwagi do tego aby ich strój był oryginalny, wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Nic więc dziwnego, że coraz więcej kobiet, a nawet mężczyzn zasiada wieczorami przy maszynie do szycia i szyje sobie ubrania.

Jeśli również należysz do tej grupy lub chcesz do niej dołączyć to już wkrótce jednym z miejsc, które będziesz odwiedzać nagminnie będzie sklep z tkaninami. Dla domowych krawcowych jest to niemal mekka, w której znajdują ukojenie dla swojej duszy. Znajdziesz tam cały przegląd materiałów od bawełny po jedwab, całą gamę kolorystyczną od stonowanych beżów po rażące w oczy róże czy żółcie, a także przegląd wszystkich możliwych wzorów: w kwiatki, kropki, paski, kratkę itd. A Twoimi najlepszymi przyjaciółmi stanie się obsługa sklepu. W poszukiwaniu odpowiedniego materiału warto również czasem udać się do hurtowni tkanin, w której wybór jest znacznie większy niż w pojedynczym sklepie. Nawet najbardziej wyszukane materiały powinny być tam dostępne jeśli nie od ręki to na pewno na zamówienie.

Samodzielne szycie może dostarczyć wiele radości i satysfakcji. Należy oczywiście pamiętać, że nie jest to rzecz łatwa. Z pewnością zabierze więcej czasu niż odwiedzenie najbliższego centrum handlowego i kupienie całej garderoby w maksymalnie kilka godzin. Ale na pewno poczujesz się miło gdy znajomi spytają skąd masz taką bluzkę z jedwabiu bo też chcieliby sobie kupić, a Ty odpowiesz, że zrobiłaś ją sama. Zrób im wtedy koniecznie zdjęcie bo nie uwierzą jakie miny zrobili.

Zachęcam do czynnego udziału w świecie mody, można wiele podpatrzeć i wystylizować siebie tak by być modnym w każdym sezonie. Polska rozkwita w świecie mody i coraz rzadziej się możemy wstydzić naszych projektantów. Być modnym to znaczy być zadbanym!

 

skóra naturalna

Skóra naturalna – Hurtownia

Już dziesiątki tysięcy lat temu nasi dalecy przodkowie potrzebowali ubrań aby ochronić się przed chłodem, mrozem i wiatrem.

Niestety nie wynaleźli jeszcze tkanin przez co mieli bardzo ograniczone możliwości wytwarzania ubrań. Odkryli jednak, że skóra lub futro z upolowanego zwierzęcia idealnie może się nadawać na okrycie wierzchnie. Od tamtego czasu skóra naturalna zyskiwała coraz większe grono fanów oraz zyskiwała coraz bardziej na wartości. Obecnie koszt porządnej kurtki czy płaszcza ze skóry naturalnej może stanowić mały majątek.

Na początku noszenie skóry było jedynym możliwym sposobem osłonięcia się od niesprzyjających warunków pogodowych. Nie było innych materiałów więc ludzie zmuszeni byli do korzystania z tego co daje im matka natura. Z czasem gdy rodziły się coraz to nowe wynalazki i w końcu odkryto tkaninę skóra naturalna powinna teoretycznie odejść do lamusa. I stało się tak w wielu częściach ówczesnego świata, jednak wiele osób nadal posiadało prosty skórzany pas. Skóra była również używana do tworzenia obuwia czy pasków. Skóra naturalna „przeżywała” lepsze i gorsze momenty w swojej historii. Obecnie jest to materiał bardzo ceniony i drogi, a odzież i dodatki z niej wykonane osiągają w sklepach astronomiczne ceny. Jeśli ktoś umie lub zna krawcową, która będzie w stanie wykonać coś ze skóry naturalnej to warto wybrać się do sklepu i zakupić odpowiedni kawałek na tę rzecz, którą chcemy sobie zrobić. Należy jednak pamiętać, że materiał ten nie należy do najłatwiejszych do obróbki przez co bez odpowiedniego sprzętu i przede wszystkim długoletniego doświadczenia lepiej nie zabierać się za samodzielne przekształcanie skóry naturalnej w wymarzoną kurtkę. Z drugiej jednak strony w jaki sposób zdobyć doświadczenie nie próbując? Możesz na próbę kupić nieduży kawałek skóry naturalnej, taki żeby dało się coś z niego zrobić, ale również taki, którego zmarnowanie nie nadwyręży Twojego budżetu domowego.

Obecnie skóra jest dosyć popularnym materiałem szczególnie jeśli chodzi o produkcję torebek, pasków, portfeli i innych dodatków. Ceny takich rzeczy są dużo wyższe niż ceny analogicznych produktów, ale wykonanych z innych surowców. Cały czas trwa walka pomiędzy producentami i miłośnikami produktów ze skóry a stowarzyszeniami ekologicznymi dla których hodowla zwierząt na futra i skóry jest barbarzyństwem i działaniem niehumanitarnym.