Archiwa tagu: google pingwin

Najczęściej popełniane błędy przy pozycjonowaniu stron WWW

W ostatnim wpisie wspominałem o nowym skrypcie Google Pingwinie 3.0.  Pisałem o skutkach złego linkowania. Dzisiaj rozszerzę ten temat pokazując przykłady złego pozycjonowania stron.

Zacznę od kilku definicji.

Backlinki – Termin linki zwrotne (backlinks) oznacza wszystkie linki, które prowadzą z różnych stron internetowych do naszej witryny.  Skutecznym sposobem pozyskiwania linków zwrotnych jest publikacja artykułów zawierających linki na stronach pokrewnych tematycznie.

Content –  czyli treść, to po prostu zawartość merytoryczna strony. Ważne unikalne treści, nie kopiowane, nie powielane nie uzyskiwane przy pomocy mieszarek tekstu oraz zastępowania synonimami.

To są dwa bardzo ważne ogniwa w naszym łańcuchu pozycjonowania!

Pozyskanie linków z wartościowych stron, stron pokrewnych tematycznie, związanych z naszą działalnością jest bardzo trudne. Często nachalna reklama, wklejanie naszych linków na stronach moderowanych jest traktowana jako spam i po jakimś czasie zostanie taki wpis usunięty przez włodarzy danego serwisu. Stajemy się bezradni…

Szukamy wtedy na własną rękę i często łapiemy się na słowa klucze: Tanie pozycjonowanie, tanie linki itp…

Wyszukałem z ciekawości kilka przykładów w sieci i prezentuje poniżej 😉

tanie pozycjonowanie! bzdura!

Jak widać na załączonym screenie ludzie nadal kupują 9100 linków na stałe za nie bagatela cenę tylko: 29,99zł! na zawsze, na milion lat, super skutecznie!

Idą tropem odwiedzam taką aukcję i przez zboczenie zawodowe co ja widzę? „co ja pacze”? Jest udostępniona witryna internetowa „AGENCJI INTERAKTYWNEJ”. Firma, która oferuje super hiper dopalacze w postaci 9100 BL na swojej pięcioletniej witrynie ma ich zaledwie 3 słownie trzy! W dodatku z bardzo ściśle związanymi tematycznie kategoriami Sport i Kabarety! W sumie z tym ostatnim, można się zgodzić bo to są jakieś śmieszne jajca i się popłakałem ze śmiechu opisując tą sytuacje… Wkleję Wam screena żeby nie było, że ściemniam. Oczywiście nie zdradzam właściciela oraz nazwy tej Agentury!

backlinki

Backlink kabaretowy 🙁

backlinks

 

Wracamy teraz na ziemię!

Wklejając screena ze znanego portalu A. , gdzie takie linki można zakupić klikając dosłownie 5 razy… podkreśliłem na czerwono ilość sprzedanych przedmiotów! To jest naprawdę tragiczne. Nie chcę kląć ale realia i wiedza jaką posiadają kupujący na temat przedmiotów są dokładnie takie same jak moja wiedza na temat płciowego współżycia pantofelków.

Kupują, płacą i czekają na efekty… Efekt zawsze jest taki sam!

Panie Bartku co się stało? pozycje mi spadły o 100 pozycji! jak to jest możliwe?” Jak? odpowiedź macie powyżej. Są to chińskie, rosyjskie, tajlandzkie linki w większości pochodzące ze stron pornograficznych, stron zawirusowanych z których zieje spam jak z paszczy smoka Wawelskiego i to za jedyne 6.15zł – płatne sms 😉

Google wprowadza Pingwina 3.0. po co? dlaczego?

A właśnie dlatego by takie robactwo tępić! Pingwin ma za zadanie łapać takie strony, które są linkowane takim tanim chińskim szambem, którego jest pełno na aukcjach!

Dodatkowo wyłapuje kopiowany Content! Cwaniaki oferujące tanie pisanie tekstów, używają mieszarek słów oraz synonimów. Pisząc tekst powiedzmy 1500 znaków zamieniają każde słowo podmieniając w mieszarkach słowami pokrewnymi. Generują z jednego napisanego tekstu po 30 lub nawet więcej „unikalnych tekstów” Unikalne teksty to tylko pozorne określenie. Ponieważ Google wyłapuje takie teksty zbliżone, pokrewne, synonimowane i wrzuca je do jednego wora jakim jest dublowanie treści.

Podsumowanie

Złe źródła linków oraz słaby content czyli treść na stronie to są główne przyczyny spadku pozycji naszych stron. Nie raz są to procesy nieodwracalne. Gdy Google nałoży nam filtr na dane frazy to wtedy jest problem. Trzeba wtedy włożyć sporo pracy i pieniędzy by ten proces odkręcić. W kolejnym wpisie podpowiem wam i opiszę jak błagać Wujka Googla by nas odbanował. Opiszę narzędzie zrzekania się spamowych linków.

Jeszcze raz napiszę! Jak się na czymś nie znasz! Nie rób nic na siłę! Szybciej zaszkodzisz niż wyrobisz sobie u Pingwina pozycję!

 

Google zmutowało swojego pingwina 3.0

Kolejna rewolucja w Google!
Pozmieniali, zamieszali i pozycjonerzy się po..li!
Według mnie dobrze. Skończy się sztuczne linkowanie, linkowanie w serwisach bezużytecznych.

Jakość nie ilość!
Na to stawia Pingwin. Próbowałeś zyskać nienaturalnie linki zwrotne? Masz prawo się obawiać, że Twoje pozycje polecą gwałtownie w dół.
Teraz będzie miało duże znaczenie, jak i skąd ruch generujesz. Czy Twoje wpisy są komentowane, naturalnie linkowane, czy często aktualizujesz witrynę? Czy zamieszczasz nowe treści?
Czas na zmiany i na to by ożywiać swoją witrynę. Zachęcaj swoich odwiedzających by tu powrócili.
Zobaczysz to się wam opłaci. Zwiększaj ruch, odpowiedzialność chwaląc się swoimi nowymi treściami na portalach społecznościowych. Zachęcaj do komentowania swoich wpisów.

Sprawa jest oczywista, jeżeli nic się nie dzieje na Twojej stronie to co ma przyciągnąć odwiedzających?
„Raz byłem, raz zwiedziłem, nie ma tu nic nowego po co mam wracać?” Bardzo cenna uwaga!

Czasy, kiedy można było wybić serwis na systemach wymiany linków, katalogach stron czy zwykłych profilach na forach przepadają na zawsze!
Najgorsze jest to, że niektórym nie da się przepowiedzieć jakie tego są skutki! Nadal kupują tanie linki z allegro i topią się w bagnie. Co niektórzy boją się w pierś i próbują przeprosić Pingwina narzędziami zrzekania się linków, lecz to nie jest do końca skuteczne. Lista oczekujących jest długa a skuteczność próśb jest taka jak wydanie wizy do USA Talibowi.

Pingwin Google 3.0 to narzędzie na które czekałem. Mam nadzieje, że pobudzi do działania SEOmarketing.
Jeszcze raz ostrzegam! Nie kupujcie 1000 linków na allegro w cenie 20zł! Nie kupujcie 100 artykułów w cenie 30zł! Mieszarki, synonimy umarły!
– zyskaj linki z polskich naturalnych źródeł
– pisz unikalne treści
– zachęcaj do komentowania…
To ci się opłaci.