Archiwa tagu: facebook

social media

Wpływ social media na pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron internetowych jest procesem złożonym.  Od pewnego czasu Google, Bing zmieniły taktykę i dla nich liczy się tylko rzetelne, „żywe” środowisko, pochodzenie linków.  Więc czym jest Facebook i Twitter w oczach takich gigantów?

Wszyscy dobrze wiemy, że Facebook i Twitter to dwie największe platformy społecznościowe na świecie. Ilość użytkowników liczymy w miliardach osób.

Ilość zaindeksowanych stron Facebooka daje nam do myślenia?

facebook site
facebook site

Sociale są bardzo dobrą pożywką dla SEO! Tętnią życiem, dlatego linki które się na nich znajdują są traktowane jako źródła wiarygodne.

Musimy jednak spełnić jeden warunek. Wszelkie wpisy powinny być udostępniane publicznie.

Często chroniąc nasz wizerunek, zawężamy nasze wpisy tylko do kręgu znajomych. Takie wpisy są chronione i nie są indeksowane. Nie mają one wpływu i wartości jeżeli chodzi o SEO.

Wiadomości i linki udostępniane na tym portalu przez osoby o większym autorytecie społecznym (osoby mające sporo znajomych, są obserwowane) uzyskują większą wartość w Bing.  Google traktuje to  jako sygnał i mogą się pojawić w „Topie” w tej wyszukiwarce.

Google i Bing biorą również pod uwagę ilość udostępnień naszych wpisów. Im większy ruch, zainteresowanie tym lepszy rating w wyszukiwarkach.
Bing bierze pod uwagę czy dany link został opublikowany zarówno na Twitter jak i na Facebook. Jeżeli tak się stanie zyskuje większe zaufanie i wartość.

Małpki @ i Haszki #!

Kolejna ciekawa kwestia tajemniczych znaczków? Ale po co nam to?

Odpowiedź bardzo prosta. Haszki (#) przypisują nam wpisy do tak zwanych kategorii i słów kluczowych. Często szukamy czegoś w wyszukiwarce Facebooka lub Twitta.

Dodając tajemnicze „krzaczki” w naszych wpisach świadomie przypisujemy je do danych kategorii co wiąże się z tym, że zamieszczamy nasze linki wielu miejscach.

Czy warto?

… warto!

Piramida linków. Czy jest skuteczna?

Piramida linków, jest ostatnio bardzo popularna wśród pozycjonerów. Jest to bomba linkowa dla tak zwanych GoogleBotów. Szybka indeksacja i schemat linkowy, powoduje że Piramidy to bardzo dobre wyjście jeżeli chodzi o zdobywanie linków. Warto zrobić sobie schemat i wyselekcjonować strony WordPressa, których będziemy używać w naszej piramidzie linków.

Przedstawiając Państwu schemat blokowy idealnie odzwierciedla piramidę linkową. Pozycja na szczycie „1” jest to nasza domena, którą indeksujemy.
Numery 2a, 2b, 2c są strony WordPressa o szybkiej indeksacji i sklasyfikowanym PR. Kolejnymi numerami „trójki” są kolejnymi linkami z opisami zamieszczonymi jako precle. W tych preclach linkujemy nasze linki „dwójki”.
Dzięki trzeciemu poziomowi Indeksujące się linki, potwierdzają robotom wiarygodność w sieci. Nasz mały schemat możemy przepingować odpowiednimi stronami, gdzie zgłosimy nasze nowe wpisy. Warto odczekać dwa, trzy dni by nie zyskać za szybko nowych indeksacji. Sztuczny ruch może negatywnie wpłynąć na nasze pozycjonowanie strony.

Każdy z nas buszuje po Internecie w celu szukania informacji na różne tematy. Szukamy tych informacji na Forach internetowych. Właśnie nasze „Czwóreczki” są linkami pochodzącymi z forów Internetowych. Zakładając konta na forach zamieszczamy w stopkach oraz profilach linki bezpośrednie do naszych „trójeczek”.

Należy pamiętać by wybierać fora sprawdzone i tematycznie zbliżone do tematu naszego pozycjonowania. I już praktycznie powstała piramida linków

Piramida linków
Piramida linków

Bardzo ważna informacja! Staramy się pisać sami artykuły. Nie kopiujemy i nie używamy synonimów. Idąc na łatwiznę możemy tylko zepsuć cały efekt naszego pozycjonowania.
Gdy zrobimy kolejny stopień naszej piramidy, należy ją przepingować ponownie. Kolejną pożywką dla naszych linków będzie wklejanie ich na Facebooku. Badania jakie przeprowadziłem pokazały, że wklejając linki na FB szybko prowokowały roboty do odwiedzin naszej strony….
Kolejne sztuczki jak skutecznie pozycjonować opiszę niedługo!
Prośba, zalajkuj udostępnij ten wpis