Archiwa kategorii: Facebookowe sztuczki

Link w Instastory czyli w relacji Instagram

logo-instagramInstagram jest bardzo popularnym narzędziem social media. Korzystają z niego praktycznie wszyscy, którzy chcą zaistnieć w Internecie. Facebook,który jest właścicielem Instagram`u dba o to by rozwijać te narzędzie zgodnie z wytycznymi oraz w taki sposób by ułatwić swoim użytkownikom nawiązywania relacji. Ciekawą funkcją na Instagramie są tak zwane Relacje. Relacje inaczej InstaStory pozwalają nam na wstawienie kilkusekundowych zajawek. W Insta Story
Zajawka może być zamieszczona za pomocą zdjęcia, krótkiego filmiku. Zajawki czyli Insta story edytować i dodawać różne wstawki takie jak gify, emotki, hashtagi, lokalizacje. Możemy również oznaczać znajomych czy też współtwórców i zadawać pytania poprzez ankiety.

Taka relacja widoczna jest na Insta Story tylko 24 godziny. Możemy taką relację zachować i przykleić ją do naszego profilu jako jedno z pięciu najważniejszych relacji.
Dla bardzo dużych kont biznesowych jak i użytkowników Instagram uruchomił możliwość zamieszczania linków bezpośrednich w Insta story , które są aktywne gdy się w nie kliknie. Jest to bardzo dobre narzędzie, które może być wykorzystywane jako internetowy marketing. Możemy zamieścić w Relacji zdjęcie produktu i je podlinkować bezpośrednio do naszego sklepu internetowego.
Jak już wspomniałem wyżej taką możliwość mają tylko konta zweryfikowane, takie konta, które nie wzbudzają żadnych zastrzeżeń i nie naruszają one zasady polityki Facebook.

Facebook cały czas walczy z fejkowymi kontami, które naginają zasady i przez black marketing próbują spamować i wykorzystują narzędzia botujące do zarabiania pieniędzy.
Wiadomo, że w ten sposób kasa ucieka tej wielkiej korporacji jaką jest Firma Facebook. Nikt nie pozwoli na to by źródełko miało wycieki.
Dlatego nie dla każdego jest ta funkcja dostępna. Obserwujcie Widocznych. Będą się tutaj pojawiać różne ciekawostki dotyczące Instagram.

social media

Wpływ social media na pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron internetowych jest procesem złożonym.  Od pewnego czasu Google, Bing zmieniły taktykę i dla nich liczy się tylko rzetelne, „żywe” środowisko, pochodzenie linków.  Więc czym jest Facebook i Twitter w oczach takich gigantów?

Wszyscy dobrze wiemy, że Facebook i Twitter to dwie największe platformy społecznościowe na świecie. Ilość użytkowników liczymy w miliardach osób.

Ilość zaindeksowanych stron Facebooka daje nam do myślenia?

facebook site
facebook site

Sociale są bardzo dobrą pożywką dla SEO! Tętnią życiem, dlatego linki które się na nich znajdują są traktowane jako źródła wiarygodne.

Musimy jednak spełnić jeden warunek. Wszelkie wpisy powinny być udostępniane publicznie.

Często chroniąc nasz wizerunek, zawężamy nasze wpisy tylko do kręgu znajomych. Takie wpisy są chronione i nie są indeksowane. Nie mają one wpływu i wartości jeżeli chodzi o SEO.

Wiadomości i linki udostępniane na tym portalu przez osoby o większym autorytecie społecznym (osoby mające sporo znajomych, są obserwowane) uzyskują większą wartość w Bing.  Google traktuje to  jako sygnał i mogą się pojawić w „Topie” w tej wyszukiwarce.

Google i Bing biorą również pod uwagę ilość udostępnień naszych wpisów. Im większy ruch, zainteresowanie tym lepszy rating w wyszukiwarkach.
Bing bierze pod uwagę czy dany link został opublikowany zarówno na Twitter jak i na Facebook. Jeżeli tak się stanie zyskuje większe zaufanie i wartość.

Małpki @ i Haszki #!

Kolejna ciekawa kwestia tajemniczych znaczków? Ale po co nam to?

Odpowiedź bardzo prosta. Haszki (#) przypisują nam wpisy do tak zwanych kategorii i słów kluczowych. Często szukamy czegoś w wyszukiwarce Facebooka lub Twitta.

Dodając tajemnicze „krzaczki” w naszych wpisach świadomie przypisujemy je do danych kategorii co wiąże się z tym, że zamieszczamy nasze linki wielu miejscach.

Czy warto?

… warto!

Jak zrobić tło i avatar na facebooka cz.2

Dawno nic nie pisałem jako Widoczny! sporo pracy ostatnio wykonałem. Kilka stron , grafik pozycjonowanie…

W wolnej chwili przedstawię Wam cztery nowe konfiguracje na Facebooka. Docinanie grafiki tła oraz avatarka tak by wszystko ładnie pasowało i miało ręce i nogi.

Strona FB Orushki – polskiej projektantki mody , Widocznych na FB i dwie prv w tym mojej.

jak zrobić tło na fb? jak zrobić tło na fb? jak zrobić tło na fb? jak zrobić tło na fb?

 

Jeżeli interesuje was poważny ruch w social media to musi jakoś FB wyglądać. Pierwsze wrażenie to połowa sukcesu. Jeżeli prowadzisz firmę, stronę prv i zainteresowałeś się moimi pracami napisz maila bp(małpa)widoczni.org – wykonam grafikę a nawet mogę rozkręcić Twój FB i wzbudzić na nim życie.